Przewodnik po meblach technorattanowych: Co to jest i jak wybrać najlepszą jakośćMeble rattanowe to rodzaj mebli ogrodowych wykonanych z wewnętrznej warstwy liści palmy. Najczęściej występują w tropikach, a w świecie zachodnim są popularne ze względu na łatwość pielęgnacji i niskie wymagania konserwacyjne. W tym przewodniku znajdziesz podstawowe informacje na temat wyboru mebli, czyszczenia, konserwacji i naprawy mebli oraz dostosowania ich do własnych potrzeb.

Co to są meble technorattanowe?

Meble plastikowe są częstym widokiem w nowoczesnych domach, ale możesz dodać odrobinę klasy swojej przestrzeni na zewnątrz, wybierając meble technorattanowe. Ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć, czym są meble technorattanowe i jak wybrać te najlepszej jakości dla Twojej przestrzeni.

Meble technorattanowe to rodzaj mebli ogrodowych wykonanych z wewnętrznej warstwy liści palmowych. Występuje najczęściej w tropikach, a w świecie zachodnim jest popularny ze względu na łatwość pielęgnacji i niskie wymagania konserwacyjne. W tym przewodniku znajdziesz podstawowe informacje na temat wyboru mebli, czyszczenia, konserwacji i naprawy mebli oraz dostosowywania ich do własnych potrzeb.

Technorattan to rodzaj rattanu, rośliny pnącej pochodzącej z Azji Południowo-Wschodniej. Roślina ta jest suszona, obierana i gotowana na parze, dzięki czemu powstaje mocny, elastyczny materiał podobny do bambusa. Technorattan jest wytwarzany z kilku gatunków drzew "calla" (Trichocallis coiffensis) i "malacca" (Calamus rotundifolius). Stosowany jest głównie w krajach tropikalnych i subtropikalnych, ponieważ jest odporny zarówno na zimno, jak i na wysokie temperatury. Naturalny kolor technorattanu jest zawsze ciemnobrązowy/czarny. Czasami jest on również barwiony na różne kolory, w tym czerwienie, pomarańcze, żółcie i błękity. Technorattan barwiony naturalnie jest zawsze uzyskiwany za pomocą sztucznych technik barwienia.

Rodzaje mebli technorattanowych

Istnieją 3 rodzaje mebli technorattanowych: - Naturalne barwione - Czarno-białe - Naturalne czarno-czerwone Naturalnie barwiony technorattan jest najdroższy, ponieważ jest wykonywany ręcznie, a proces barwienia również odbywa się ręcznie. Technorattan czarny i biały jest barwiony naturalnie, ale jest tańszy niż technorattan barwiony naturalnie. Wynika to z mniejszej liczby etapów barwienia materiału. Naturalny czarno-czerwony technorattan jest farbowany w ten sam sposób, co naturalny czarno-biały technorattan, ale czerwony kolor pochodzi z naturalnego barwnika koszenili pozyskiwanego z kaktusa.